Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Леонардо: Одигравме просечно, задоволни сме со позицијата на табелата

Момците на Рино Гатузо не успеаа да ги искористат киксовите на конкурентите и одиграа реми без голови против екипата на Торино. По натпреварот, спортскиот директор на Милан, Леонардо, говореше пред камерите на МиланТВ, каде даде свое видување за самиот натпревар,...
Гатузо: Торино е тежок противник, момците дадоа се од себе

Гатузо: Торино е тежок противник, момците дадоа се од себе

Како по некое правило, кога конкурентите на Милан испуштаат бодови, Милан не успева да го искористи тоа и да се доближи до нив. Момците на Рино Гатузо одиграа реми без голови против екипата на Торино, неискористувајќи многу шанси за победа и доближување до градскиот...