Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Спал – Милан : Победа како единствена опција!

Најава | Спал – Милан : Победа како единствена опција!

По низата солидни резултати и конечно стабилизирање на тимот од страна на Гатузо по оние трауматични неколку месеци со Монтела време е тимот да покаже дека е далеку посозреан и повоигран па затоа победа кај аутсајдерот Спал не треба да биде доведена во прашање....
Интервју | Гатузо: Нема да ни биде лесно против Спал

Интервју | Гатузо: Нема да ни биде лесно против Спал

Попладнево, тренерот на Милан, Џенаро Гатузо одржа прес-конференција пред утрешниот дуел со Спал, кои се во борба за опстанок во Серија А. Еве што тој имаше да каже: Ги познавам Спал доста добро бидејќи се среќававме во Серија Б и Серија Ц. Тоа е тим кој има голем...