Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Фасоне: “Б” тимовите – спас за италијанскиот фудбал!

Фасоне: “Б” тимовите – спас за италијанскиот фудбал!

На само еден ден пред почетокот на Светското Првенство, сите очи се вперени кон Русија и репрезентативниот фудбал. Италијанската јавност ова лето ќе биде помалку заинтересирана за ова големо натпреварување, бидејќи Италија беше најголемото разочарување и не успеа да...
Најава | Милан – Лацио: Прва победа над тим од топ 4?

Најава | Милан – Лацио: Прва победа над тим од топ 4?

По мечот со Каљари каде 3-те бода ги однесовме дома во Милано ни следува еден далеку потежок меч со екипата на Лацио која сезонава игра прекрасно и на табелата заслужено котира високо меѓу првите 3 екипи во Калчо Лигата. На Сан Сиро ни доаѓа Лацио кој во првиот дел од...