Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кака: Дербито е специјален натпревар!

Кака: Дербито е специјален натпревар!

По завршувањето на репрезентативната пауза, клубскиот фудбал се враќа на Апенинскиот Полуостров и тоа со навистина интересен дуел – Интер против Милан, односно познатото Дерби дела Мадонина. Поради тоа, МиланТВ направи едно мини-интервју со легендата на...
Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

После паузата, Мистер Гатузо оддржа прес-конференција по повод неделниот меч против Каљари. Тој говореше за за состојбата на играчите, што можеме да очекуваме од натпреварот во недела, а не го изостави ни зимскиот преоден трансфер период. Во продолжение ви пренесуваме...
Среќен 40-ти роденден, Рино!

Среќен 40-ти роденден, Рино!

Можеш да ја имаш техниката на Роналдињо, фудбалската интелегенција на Пирло, главата на Бироф, експлозивноста на Кака, физикусот на Ибрахимовиќ, егзекуцијата на Шевченко, прегледот над противничките играчи на Малдини и Барези, да знаеш подеднакво добро да играш со...