Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

По интернационалната пауза, клубскиот фудбал се враќа на програмата во Италија, а најинтересно ќе биде во Милано каде ќе се сретнат градските ривали, Интер и Милан. Според многу сегашни играчи на Милан, ова е најсилниот Милан за кој играле, а дел од причината за...
Кака: Дербито е специјален натпревар!

Кака: Дербито е специјален натпревар!

По завршувањето на репрезентативната пауза, клубскиот фудбал се враќа на Апенинскиот Полуостров и тоа со навистина интересен дуел – Интер против Милан, односно познатото Дерби дела Мадонина. Поради тоа, МиланТВ направи едно мини-интервју со легендата на...
Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, по враќањето на Паоло Малдини најави можно враќање на уште една легенда на црвено-црниот клуб од Милан, враќање на бразилецот Рикардо Кака. Рики Кака најави дека ќе биде во Неапол во сабота за да го проследи натпреварот против...