Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Среќен сум со играта, Реина не е изненадување, огромна почит за Леонардо

Гатузо: Среќен сум со играта, Реина не е изненадување, огромна почит за Леонардо

Момците на Рино Гатузо го одиграа својот втор натпревар во подготовките за новата сезона, а прв од турнеата во САД , каде учествуваат на Интернационалниот Шампионски Куп. Милан во пенал завршница загуби од екипата на Манчестер Јунајтед, откако во регуларниот дел...
Халиловиќ: Огромна чест, навистина сум среќен што сум тука!

Халиловиќ: Огромна чест, навистина сум среќен што сум тука!

По трансферот на Пепе Реина и Иван Стриниќ, Милан успеа да го комплетира и третото засилување – Ален Халиновиќ, кој дојде во италијанскиот клуб како слободен играч. Ален, кој ќе го носи бројот 77 наредната сезона, беше презентиран на прес-конференција во тренинг...
Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Минатото трансфер лето, Милан и двоецот Мирабели/Фасоне беа главна тема, успевајќи да донесат дури 11 нови играчи за околу 200 милиони евра. Но ова лето, ситуацијата е дијаметрално спротивна. Марко Фасоне веќе изјави дека Милан мора да го почитува Финансискиот Фер...