Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, по враќањето на Паоло Малдини најави можно враќање на уште една легенда на црвено-црниот клуб од Милан, враќање на бразилецот Рикардо Кака. Рики Кака најави дека ќе биде во Неапол во сабота за да го проследи натпреварот против...
Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо и неговите момци синоќа против Реал Мадрид ја завршија подготвителната фаза во пресрет на новата сезона. Европскиот шампион, пред своите гледачи го порази Милан и го освои овогодинешниот Трофеј Сантиаго Бернабеу. Крајниот резултат на интересниот двобој беше 3-1...