Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Примавера Куп: Неизвесен натпревар и победа за полуфинале!

Примавера Куп: Неизвесен натпревар и победа за полуфинале!

Примавера тимот вчера одигра неверојатно интересен натпревар во четвртфиналето од младинскиот куп на Италија. После елиминацијата на Салернитана, Емполи и убедливата победа против Фиорентина во осминафиналето, момците на Алесандро Лупи успеаа да го елиминараат и...
Aлесандро Лупи – нов тренер на Милан Примавера

Aлесандро Лупи – нов тренер на Милан Примавера

После серијата лоши и разочарувачки резултати и нерешениот резултат против далеку послабиот Торино, Винченцо Монтела доби отказ од тренерското место во Милан. Џенаро Гатузо беше прекомандуван за тренер на првиот тим, а Алесандро Лупи го превзеде водењето на Милан...