Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

По лошото издание против Дуделанж, во рамките на Лигата на Европа, екипата на Милан прикажа солидна игра и успеа да ги освои сите три бода против екипата на Парма. Легендарниот капитен на Милан, а сега и дел од раководството на клубот, Паоло Малдини, по натпреварот...
Гатузо: Овој тим е фантастичен, Бакајоко ги покажува своите квалитети

Гатузо: Овој тим е фантастичен, Бакајоко ги покажува своите квалитети

Милан продолжува со побеничката серија, а овој пат на мета беше екипата на Парма. Повторно, како и во четвртокот, момците на Рино Гатузо дозволија да примат гол, па потоа да го свртат резултатот и да ги освојат трите бода, благодарение на головите на Патрик Кутроне и...
Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Гатузо: Задоволен со резултатот, можевме многу подобро!

Во еден навистина чуден и помалку луд натпревар, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Дуделанж со резултат 5-2, откако во еден дел од натпреварот гостинската екипа водеше со резултат 1-2. Со ова, момците на Рино Гатузо ја завземаа втората позиција во...