Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гери Кардинале: Сакам да бидам запаметен како Берлускони 2.0!

Гери Кардинале: Сакам да бидам запаметен како Берлускони 2.0!

По подолго време, Гери Кардинале излегува во јавноста преку интервју направено со Кориере Дела Сера, познатиот италијански спортски медиум. Кардинале го купи Милан минатата година, но неговото „владеење“ започна со радикални одлуки кои го тестираа трпението на...
Малдини: Го сакам Милан и верувам во овој проект

Малдини: Го сакам Милан и верувам во овој проект

Понеделник, 6ти август, 2018 година, ќе биде запишан како еден од најемотивните денови за сите фанови на Милан. 6ти август е денот кога Капитенот се врати дома! Паоло Малдини беше назначен за нов директор за Стратегија и Развој на спортскиот дел во клубот. Во таа...