Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Бакајоко: Гатузо ми го пренесе овој борбен дух!

Бакајоко: Гатузо ми го пренесе овој борбен дух!

Тиему Бакајоко е еден од најстандардните играчи на Милан во изминативе неколку натпревари. Францускиот интернационалец пристигна во градот на модата ова лето, како позајмен играч од премиерлигашот Челзи. Иако неговиот старт во италијанската Сериа А беше помалку лош,...
Сан Сиро ексклузивно на Милан или нов стадион?

Сан Сиро ексклузивно на Милан или нов стадион?

Приказната околу користењето на Сан Сиро од двата милански клуба Милан и Интер повторно се разгоре на почетокот на оваа година. Милан и Интер во минатото на повеќе пати имаа средби околу ова прашање и од 2015 година ставот на Милан беше дека сака да игра на сопствен...