Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Нова сезона и време за првото дерби на Милано, домаќин е Интер, Сан Сиро е целосно распродаден а очекувањата и амбициите на Милан се секогаш исти – ПОБЕДА како единствена опција во градското дерби. Без разлика на состојбата на табелата, иако Милан не заостанува...
Рекапитулација 2017 | Милан во Скопје!

Рекапитулација 2017 | Милан во Скопје!

Избореното шесто место во последната Калчо сезона значеше пласман на Милан во квалификациите за Лига Европа. Тоа дефинитивно донесе измешани чувства. Од една страна, сатисфакција за конечно европски фудбал по цели три години. Од друга страна, четири натпревари во фаза...