Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Среќен 40-ти роденден, Рино!

Среќен 40-ти роденден, Рино!

Можеш да ја имаш техниката на Роналдињо, фудбалската интелегенција на Пирло, главата на Бироф, експлозивноста на Кака, физикусот на Ибрахимовиќ, егзекуцијата на Шевченко, прегледот над противничките играчи на Малдини и Барези, да знаеш подеднакво добро да играш со...
Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Овој пат нема да има потреба ова дерби да го прогласуваме како меч на сезоната, нема да се надеваме на чудо на “Сан Паоло” oд многу причини, а една од нив е и премногу очигледна – Наполи игра најубав и најдобар фудбал во Европа заедно со Манчестер...