Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Малдини: Го сакам Милан и верувам во овој проект

Малдини: Го сакам Милан и верувам во овој проект

Понеделник, 6ти август, 2018 година, ќе биде запишан како еден од најемотивните денови за сите фанови на Милан. 6ти август е денот кога Капитенот се врати дома! Паоло Малдини беше назначен за нов директор за Стратегија и Развој на спортскиот дел во клубот. Во таа...
Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Милан го трампаа капитенот Бонучи за талентираниот Матиа Калдара и го донесоа Гонзало Игуаин на позајмица вредна 18м евра со право на откуп за сума од 36м евра. Игуаин, без размислување, е најквалитениот напаѓач кој Милан го имал, по продажбата на Златан Ибрахимовиќ...