Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Се надевам дека Игуаин ќе остане, Пакета е огромно засилување!

Гатузо: Се надевам дека Игуаин ќе остане, Пакета е огромно засилување!

Започна јануарскиот трансфер период, а со тоа започнаа и многубројните шпекулации поврзани со играчите на Милан. Според англискиот весник The Sun, Челзи се сериозно заинтересирани да го доведат во своите редови напаѓачот на Милан, Гонзало Игуаин. На таа тема, како и...
Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Мирабели: Ова ќе биде Милан на Џенаро Гатузо!

Минатото трансфер лето, Милан и двоецот Мирабели/Фасоне беа главна тема, успевајќи да донесат дури 11 нови играчи за околу 200 милиони евра. Но ова лето, ситуацијата е дијаметрално спротивна. Марко Фасоне веќе изјави дека Милан мора да го почитува Финансискиот Фер...