Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава: Милан – Емполи | Сигурна победа за задржување на победничкиот ритам!

Најава: Милан – Емполи | Сигурна победа за задржување на победничкиот ритам!

Милан игра убаво, Милан е во ритам! Уф, колку долго чекав да го напишам ова! Момците на Рино Гатузо конечно почнаа да наликуваат на сериозен тим кој може да конкурира за таа толку посакувана четврта позиција на табелата, позиција која води кон пласман во Лигата на...
Извештај на доктор Мелегати: Сусо спремен за во недела, Ромањоли со настинка, Родригез е фит…

Извештај на доктор Мелегати: Сусо спремен за во недела, Ромањоли со настинка, Родригез е фит…

Главниот доктор на клубот, Џанлука Мелегати даде неделен извештај за повредените играчи, откривајќи дека Абате се здобил со повреда за време на тренинг, додека опоравувањето на Андреа Конти се одвива според планираното. Отсега, па до крајот на првата полу сезона во...