Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Лукас Пакета од денес официјално во Милан!

Лукас Пакета од денес официјално во Милан!

Милан денес и официјлано го објави трансферот на Лукас Толентино Коељо де Лима (Пакета) од бразилскиот клуб Фламенго. Пакета е играч за врска кој потпиша петгодишен договор со Милан со важност до јуни 2023 година. Лукас Пакета е роден на 27 август 1997 година во Рио...
Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Долго очекуваниот настан, за кој целиот свет говори, конечно пристигна. Започна Светското Првенство во Русија! Како што најавивме претходно, Милан има свои претставници во Русија, кои ќе се обидат со својата репрезентацијa да стигнат до најголемото фудбалско...