Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Игуаин: Се чувствувам како дел од овој Милан, ние сме фантастична група!

Игуаин: Се чувствувам како дел од овој Милан, ние сме фантастична група!

Милан ја забележа својата трета победа по ред во сите натпреварувања, победувајќи го тимот на Киево со резултат од 3-1, благодарение на двата гола на Гонзало Игуаин и голот на Џек Бонавентура. Новото засилување од екипата на Јувентус, Гонзало Игуаин, се наоѓа во...
Светско Првенство 2018: Комплетирање на групната фаза

Светско Првенство 2018: Комплетирање на групната фаза

Светското Првенство во Русија зема замав. Се доближуваме до половина од првенството, односно крајот на групната фаза, по што ќе следат елиминациските натпревари. Иако нашите Росонери во Русија немаа баш забележителни настапи, правиме мини-анализа на нивните мечеви,...
Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Светско Првенство 2018: Црвено-црн пресек на првото коло

Долго очекуваниот настан, за кој целиот свет говори, конечно пристигна. Започна Светското Првенство во Русија! Како што најавивме претходно, Милан има свои претставници во Русија, кои ќе се обидат со својата репрезентацијa да стигнат до најголемото фудбалско...