Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

После паузата, Мистер Гатузо оддржа прес-конференција по повод неделниот меч против Каљари. Тој говореше за за состојбата на играчите, што можеме да очекуваме од натпреварот во недела, а не го изостави ни зимскиот преоден трансфер период. Во продолжение ви пренесуваме...
Јануарско меркато: Првични зимски трансфер шпекулации!

Јануарско меркато: Првични зимски трансфер шпекулации!

Во 2017-та година, Милан го промени сопствеништвото и Росонери Спорт Инвестмент Лукс стана новиот сопственик на клубот, на чело со Јонгхонг Ли. Оттука стигнаа и првите сериозни инвестиции во клубот: во летниот преоден рок, Милан донесе повеќе од 10 играчи и потроши...
Интервју | Гатузо: Сакам да видам страст и желба!

Интервју | Гатузо: Сакам да видам страст и желба!

Натпреварот против Ријека ќе биде последниот меч од групната фаза во Лига Европа. Црвено-црните обезбедија пласман во понатамошната фаза со тоа што го обезбедија првото место во претходното коло со победата над Австрија Виена. На денешната прес конференција, покрај...