Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Кака: Се гледам како спортски директор, ова раководство го врати идентитетот на клубот

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, по враќањето на Паоло Малдини најави можно враќање на уште една легенда на црвено-црниот клуб од Милан, враќање на бразилецот Рикардо Кака. Рики Кака најави дека ќе биде во Неапол во сабота за да го проследи натпреварот против...
Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Неколку можни заминувања од Милан во следните денови

Со оглед на ограничувањата кои произлегуваат од Финансискиот Фер Плеј, менаџментот на Милан деновиве поинтензивно работи на ослободување на дел од ростерот. Како што истакна спортскиот директор Леонардо вчера на пресот при презентацијата на Паоло Малдини, на клубот му...