Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Милан и во вториот меч оваа година одигра одлично и оствари победа од 1-2 на тешкото гостување на Сардинија. Херој на мечот беше популарниот “Frank the Tank” кој ги постигна двата погодоци за Милан. После натпреварот, Мистер Гатузо и Франк Кеси зборуваа со...
Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Рекапитулација 2017 | Летно меркато како никогаш досега!

Последните неколку години немаше и некои поголеми вложувања Милан. Фининвест, холдинг-компанијата во чија сопственост беше клубот скоро 30 години, во 2015 година потпиша прелиминарен договор со тајландскиот бизнисмен Би Тичаубол, за продажба на 48% од акциите на...