Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Гатузо: Тимот е нервозен, ни треба ентузијазам и смиреност!

Досегашниот период од зимскиот трансфер период помина во знакот на бројни шпекулации со имиња на можни засилувања, но се чини дека едно е сигурно: Гонзало Игуаин ќе го напушти Милан и ќе се приклучи на Челзи, а од Џеноа би требало да пристигне младиот и перспективен...
Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Даниеле Масаро: Дербито е пресвртница, Игуаин е покомплетен играч од Икарди!

Во пресрет на Дербито на Милано, легендата на Милан, Даниеле Масаро одговараше на прашања на Газета дело Спорт околу неговото искуство во дерби натпреварите. Масаро моментално работи во клубот како бренд амбасадор, а една од причините за неговата привлечност пред...
Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо и неговите момци синоќа против Реал Мадрид ја завршија подготвителната фаза во пресрет на новата сезона. Европскиот шампион, пред своите гледачи го порази Милан и го освои овогодинешниот Трофеј Сантиаго Бернабеу. Крајниот резултат на интересниот двобој беше 3-1...