Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Милан синоќа ја победи Болоња и конечно ја прекина негативната серија резултати. По три натпревари без победа во Калчото, од кои два исклучително разочарувачки, Гатузо стигна до првиот успех на клупата на Милан. Неговата одлука да ја промени формацијата со тројца...
Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Го допревме дното другари, дефинитивно. Се избрукавме до таа мера што бантер ерата изгледа смешно во споредба со изданието кај Беневенто вчера. Милан е на сите насловни страни на спортските весници низ Италија денес и тоа за потсмев, за сеир. Сосема заслужено. Ми се...