Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Милан – Аталанта: Карантин како последна шанса за спас на сезоната?

Најава | Милан – Аталанта: Карантин како последна шанса за спас на сезоната?

По не знам кој пат сезонава, повторно во воведот на една најава ќе зборувам за срамниот, очаен и крајно несериозен пристап на играчи кои се доволно добро платени за да се однесуваат и играат сосема спротивно но тоа е што е – Милан по 17 одиграни кола се наоѓа на...
Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Интервју | Гатузо: Потребно е да го смениме менталитетот

Овој викенд, Милан на Сан Сиро ја пречекува секогаш незгодната Аталанта, по срамниот пораз од Верона минатиот викенд. Тренерот Гатузо, на стандардната прес-конференција, говореше за поразот од Верона, нашиот следен противник и за играчите. Во продолжение, ви...