Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кастиљехо: Во Европа нема лесни натпревари

Кастиљехо: Во Европа нема лесни натпревари

Тренерот на Милан, Рино Гатузо, на отварањето на новата сезона во Лига Европа, се одлучи да им даде шанса на играчите кои до сега мечевите ги почнуваа од клупата за резерви. Еден од тие играчи кој доби шанса да покаже што знае беше и Сами Кастиљехо, летното засилување...
Гатузо: Задоволен од освоените бодови, не постојат лесни натпревари

Гатузо: Задоволен од освоените бодови, не постојат лесни натпревари

На отварањето на новата сезона во рамките на Лига Европа, екипата на Милан успеа да забележи победа против екипата на Дуделанж, благодарение на голот на Гонзало Игуаин. Рино Гатузо направи многу измени во тимот во однос на оној тим кој се соочи со Каљари изминатиов...
Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Прекрасни вести за црвено-црната армија низ целиот свет – нашиот Милан наредната сезона ќе настапува во Лига Европа! Новиот сопственик на Милан, американскиот фонд Елиот, испрати свои претставници заедно со делегацијата на Милан, на сослушувањето во Судот за Спортска...