Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

Сезоната 2000-2001 не беше од оние најдобрите за Милан. Беа сменети дури три тренери: Алберто Закерони, Чезаре Малдини и Мауро Тасоти. Доживеавме пораз од Јувентус со 3-0, од Фиорентина 4-0, од Виченца 2-0, два пати од Перуџа со по 2-1 и ред други разочарувачки...