Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Разочарувачки пораз, фокус кон лигата и купот!

Гатузо: Разочарувачки пораз, фокус кон лигата и купот!

Екипата на Рино Гатузо забележа пораз во финалето на СуперКупот на Италија против екипата на Јувентус. Новото засилување за Јувентус, Кристијано Роналдо, беше херојот на натпреварот, во кој видовме и многу контроверзни одлуки на главниот судија Лука Банти, како и...
#TBT | Суперкуп на Италија 2016: Милан – Јувентус

#TBT | Суперкуп на Италија 2016: Милан – Јувентус

За овој четврток одлучивме да се присетиме на некои убави моменти од ланската сезона, која нормално беше под нивото на оној легендарен Милан што постарите го памтат, а пак на што веќе се навикнаа оние помлади генерации. Слабиот и блед Милан, овој пат со Монтела на...