Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Малдини: Нашата цел е креирање квалитетна основа, со силни и млади играчи!

Малдини: Нашата цел е креирање квалитетна основа, со силни и млади играчи!

Во саботата во Бергамо, Росонерите обезбедија значајна победа во битката за пласман во Лигата на Шампионите, победувајќи го домаќинот Аталанта со резултат 1-3, благодарение на головите на Пјонтек и голот на Чалханоглу. Легендата на Милан и долгогодишен капитен, Паоло...
Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Гатузо: Без страв до победа во Дербито!

Време е за Дерби! По репрезентативната пауза, момците на Рино Гатузо се враќаат на клубските активности и дерби дуелот со ривалот Интер. На еден ден пред Дерби дела Мадонина, тренерот Рино се обрати пред медиумите на традиционалната прес-конференција пред натпреварот,...