Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо: Задоволен сум со сработеното!

Гатузо и неговите момци синоќа против Реал Мадрид ја завршија подготвителната фаза во пресрет на новата сезона. Европскиот шампион, пред своите гледачи го порази Милан и го освои овогодинешниот Трофеј Сантиаго Бернабеу. Крајниот резултат на интересниот двобој беше 3-1...