Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Игуаин: Фановите заслужуваат да го видат Милан онаму каде припаѓа

Милан го трампаа капитенот Бонучи за талентираниот Матиа Калдара и го донесоа Гонзало Игуаин на позајмица вредна 18м евра со право на откуп за сума од 36м евра. Игуаин, без размислување, е најквалитениот напаѓач кој Милан го имал, по продажбата на Златан Ибрахимовиќ...