Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Пиоли: Посилни сме од претходната година!

Пиоли: Посилни сме од претходната година!

Неколку дена пред почетокот на новата сезона, Стефано Пиоли имаше доста интересно и долго интервју за La Gazetta dello Sport, каде што зборува за Скудетото, новите засилувања, очекувањата, енергијата на тимот и импресиите од летото кое го уживаше како шампион....