Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Тешко гостување во Удине, среќен сум со освоените три бода!

Гатузо: Тешко гостување во Удине, среќен сум со освоените три бода!

На тешкото гостување во Удине, во натпревар со трилер завршница, екипата на Милан успеа да ја совлада екипата на Удинезе со резултат 0-1, благодарение на голот на капитенот Алесио Ромањоли во последните секунди од натпреварот. По натпреварот, тренерот Рино Гатузо...