Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Чалханоглу: Го сакам Милан и неговите фанови, подготвен сум за Игуаин

Милан се во Сан Франциско,САД, каде се подготвуваат за новата сезона и за третиот натпревар од  Интернационалниот Шампионски Куп, дуел против екипата на Барселона, меч кој ќе се одигра во сабота кон недела (2 часот, централно европско време). Хакан Чалханоглу и Пепе...
Мусакио: На добар пат сме!

Мусакио: На добар пат сме!

На својот прв настап на Интернационалниот Шампионски Куп во САД, како предигра на новата сезона, Милан загуби од Манчестер Јунајтед по изведување на пенали, откако во регуларниот дел натпреварот заврши со резултат 1-1. По натпреварот, Матео Муаскио и Пепе Реина  за...