Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Интервју | Гатузо: Ова ќе биде тотално различен натпревар

Четири дена по победата со 3-0 во купот, Милан повторно ќе се сретне со Верона, овој пат на Бентегоди во Верона, во рамките на италијанската Сериа А. На ден пред натпреварот, се одржа стандардната прес-конференција на Џенаро Гатузо. Во продолжение ви пренесуваме дел...
Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

По безболниот пораз во Хрватска, тимот на Рино Гатузо се враќа на мечевите во Сериа А и тоа против Болоња на Роберто Донадони. Во продолжение ќе ви пренесеме дел од стандардната прес-конференција на Гатузо, пред натпреварот со Болоња: Го познавам Роберто Донадони...