Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Лукас Пакета од денес официјално во Милан!

Лукас Пакета од денес официјално во Милан!

Милан денес и официјлано го објави трансферот на Лукас Толентино Коељо де Лима (Пакета) од бразилскиот клуб Фламенго. Пакета е играч за врска кој потпиша петгодишен договор со Милан со важност до јуни 2023 година. Лукас Пакета е роден на 27 август 1997 година во Рио...