Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

Малдини: Добар натпревар, Газидис е одлично засилување!

По лошото издание против Дуделанж, во рамките на Лигата на Европа, екипата на Милан прикажа солидна игра и успеа да ги освои сите три бода против екипата на Парма. Легендарниот капитен на Милан, а сега и дел од раководството на клубот, Паоло Малдини, по натпреварот...