Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Милан синоќа ја победи Болоња и конечно ја прекина негативната серија резултати. По три натпревари без победа во Калчото, од кои два исклучително разочарувачки, Гатузо стигна до првиот успех на клупата на Милан. Неговата одлука да ја промени формацијата со тројца...