Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Шевченко: Игуаин е одличен трансфер, Сериа А станува повторно интересна

Вчерашниот ден ни донесе медицински прегледи на Гоназло Игуаин и Матиа Калдара, двете нови засилувања во црвено-црниот дрес. По изјавата на Креспо, проговори и Андриј Шевченко, еден од најомилените играчи во историјата на Милан и секако еден од најдобрите напаѓачи во...