Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Катастрофален старт, мора да победуваме во вакви натпревари!

Гатузо: Катастрофален старт, мора да победуваме во вакви натпревари!

Милан не успеа да го скрши 11 годишното проклетство и да освои три бода по првата интернационална пауза во сезоната. Момците на Рино Гатузо одиграа само нерешено 1-1 против екипата на Каљари, благодарение на голот првенец во Серие А на новото засилување на Милан,...