Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Кака: Дербито е специјален натпревар!

Кака: Дербито е специјален натпревар!

По завршувањето на репрезентативната пауза, клубскиот фудбал се враќа на Апенинскиот Полуостров и тоа со навистина интересен дуел – Интер против Милан, односно познатото Дерби дела Мадонина. Поради тоа, МиланТВ направи едно мини-интервју со легендата на...