Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Анализа | Милан – Болоња: Конечно позитивни вести!

Милан синоќа ја победи Болоња и конечно ја прекина негативната серија резултати. По три натпревари без победа во Калчото, од кои два исклучително разочарувачки, Гатузо стигна до првиот успех на клупата на Милан. Неговата одлука да ја промени формацијата со тројца...
Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

Интервју | Гатузо: Потребни ни се победи!

По безболниот пораз во Хрватска, тимот на Рино Гатузо се враќа на мечевите во Сериа А и тоа против Болоња на Роберто Донадони. Во продолжение ќе ви пренесеме дел од стандардната прес-конференција на Гатузо, пред натпреварот со Болоња: Го познавам Роберто Донадони...