Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава: Џенова – Милан | Освојување на “Мараси” по секоја цена!

Најава: Џенова – Милан | Освојување на “Мараси” по секоја цена!

По приземјувањето во четвртокот против Арсенал во рамките на Лига Европа ни следува нов дуел од Калчото и тоа на жешкиот терен во Џенова каде на последните 3 гостувања имаме 3 порази. Последната победа на “Мараси” ја имаме извојувано далечната 2014-та...