Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Овој пат нема да има потреба ова дерби да го прогласуваме како меч на сезоната, нема да се надеваме на чудо на “Сан Паоло” oд многу причини, а една од нив е и премногу очигледна – Наполи игра најубав и најдобар фудбал во Европа заедно со Манчестер...