Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Милан – Сампдорија: Втора шанса за ЛШ!

Најава | Милан – Сампдорија: Втора шанса за ЛШ!

Нова одлична прилика му се укажува на нашиот клуб по вчерашниот кикс на Интер и иако на Сан Сиро доаѓа секогаш незгодната Сампдорија сега навистина позитивен резултат односно победа е единствената опција за момците на Гатузо. Одличната форма на тимот во последните 9...