Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Мирабели: Џиџо никогаш не побарал да замине од Милан!

Мирабели: Џиџо никогаш не побарал да замине од Милан!

Џиџо Донарума синоќа имаше лоша вечер и покрај тоа што неговата мрежа остана недопрена и го забележа 11-от натпревар без примен гол оваа сезона. Расположението му го расипаа оние кои обично му “чуваат грб” на јужната трибина – Курва Суд. Уште пред...