Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан е надвор од ЛЕ: Оправдувања се бараат, срамот останува!

Милан загуби во Атина синоќа и е надвор од Лига Европа. Резултатот сам по себе е срам. Испаѓањето во групна фаза на ЛЕ, уште поголема бламажа. Првпат после 18 години не успеавме да се квалификуваме во нокаут фазата на некое европско натпреварување. Има две теории за...