Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Aлесандро Лупи – нов тренер на Милан Примавера

Aлесандро Лупи – нов тренер на Милан Примавера

После серијата лоши и разочарувачки резултати и нерешениот резултат против далеку послабиот Торино, Винченцо Монтела доби отказ од тренерското место во Милан. Џенаро Гатузо беше прекомандуван за тренер на првиот тим, а Алесандро Лупи го превзеде водењето на Милан...