Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Интервју | Гатузо: Се додека е возможно, треба да се бориме за ЛШ!

Во тренинг центарот Миланело, се одржа првата прес-конференција во новата година, пред мечот на Сан Сиро против фенерџијата Кротоне. Тренерот Гатузо говореше за нашиот следен противник, за ситуацијата во тимот и за трансфер пазарот. Во продолжение ви пренесуваме дел...