Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Франк Кеси: Дресот на Милан мора да значи победа!

Милан и во вториот меч оваа година одигра одлично и оствари победа од 1-2 на тешкото гостување на Сардинија. Херој на мечот беше популарниот “Frank the Tank” кој ги постигна двата погодоци за Милан. После натпреварот, Мистер Гатузо и Франк Кеси зборуваа со...
Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

Интервју | Гатузо: Андре Силва е одличен играч!

После паузата, Мистер Гатузо оддржа прес-конференција по повод неделниот меч против Каљари. Тој говореше за за состојбата на играчите, што можеме да очекуваме од натпреварот во недела, а не го изостави ни зимскиот преоден трансфер период. Во продолжение ви пренесуваме...