Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Разочарувачки пораз, фокус кон лигата и купот!

Гатузо: Разочарувачки пораз, фокус кон лигата и купот!

Екипата на Рино Гатузо забележа пораз во финалето на СуперКупот на Италија против екипата на Јувентус. Новото засилување за Јувентус, Кристијано Роналдо, беше херојот на натпреварот, во кој видовме и многу контроверзни одлуки на главниот судија Лука Банти, како и...